" "

Ayon CD-10 II

„Układ wyjściowy w CD-10 II nie doprowadził do „przerobienia” dźwięku na jednoznacznie lampową modłę w negatywnym rozumieniu, czyli na rozmydloną papkę. CD-10 II jest w tym kontekście zaskakująco przejrzysty i precyzyjny. Możemy mówić o delikatnym „przyozdobieniu” dźwięku, dobarwieniu i osłodzeniu, odbywa się to jednak bez ograniczenia rozdzielczości”.

„Niskie tony mają udział proporcjonalny, w ramach dobrego zrównoważenia, ale w charakterze są delikatne, zaokrąglone; CD-10 II unika wprowadzania basowej zawieruchy. Bas nie jest twardy i  konturowy, ale dzięki swoistej subtelności dobrze kontrolowany, szarpnięcia strun pozostają czytelne, nawet niuanse nie zlewają się mocniejszymi dźwiękami – spokojnie, bez ataków, bas wspiera  średnicę, łącząc się z nią pewną „oleistością”.

„Przestrzeń i stereofonia nie są tutaj tematem wielkich manewrów i manipulacji, CD-10 II to w tej materii urządzenie solidne i neutralne, co niektórzy mogą odczytać jako skromne i nieefektowne.  Ale wszystko jest na swoim miejscu”.

Audio

Pobierz PDF z całością recenzji