" "

Siltech Classic Legend 380i

 

Mój wcześniejszy kontakt z Siltech 550i wywarł na mnie piorunujące wrażenie, bo po raz pierwszy miałem do czynienia z interkonektem analogowym wprowadzającym do systemu tak duże zmiany, jakbym co najmniej wymienił na lepszy wzmacniacz, czy też kolumny. Było to dla mnie szokujące doświadczenie, bo do tej pory kable traktowałem jako element o znacznie mniejszym wpływie na dźwięk niż wzmacniacz, odtwarzacz CD czy kolumny. Przez długi czas nie mogłem uwierzyć, że kable mogą mieć tak ogromny wpływ na dźwięk, ale uwaga, działa to jedynie w możliwie najlepiej spasowanych systemach audio. W przeciwnym razie inwestycja w kable wysokiej klasy nie będzie miała większego sensu.

Najnowszy Classic Legend 380i nie zrobił na mnie już tak dużego wrażenia, jak przed laty Siltech 550i, gdyż różnice w brzmieniu tych dwóch modeli nie są aż tak spektakularne, ale trudno ich nie usłyszeć. Mimo to, dla mnie Classic Legend 380i to absolutny faworyt wśród interkonektów analogowych w swoim przedziale cenowym!

Plusy: Doskonały w każdym calu, zwłaszcza pod względem prezentacji dynamiki czy przestrzenności brzmienia. Wierny, naturalny przekaz zarówno barwy konkretnych instrumentów, jak i wokali. Niedościgniony poziom w tej cenie.

Minusy: Trudno się jakichś doszukać.

Ogółem: 380i w przypadku bardzo dobrze zgranych systemów wyciągnie wszystko co najlepsze, śrubując ich jakość brzmienia na zaskakująco wysoki poziom, wręcz nieosiągalny dla większości kabli.

Przejdź do strony z całością recenzji