" "

Shelter Harmony

Wkładka gramofonowa Harmony firmy Shelter jest jedną z najbardziej zrównoważonych barwowo, a co za tym idzie najbardziej uniwersalnych konstrukcji, jakie znam. Droższe wkładki są nieco bardziej rozdzielcze i jeszcze lepiej różnicują skraje pasma, jednak różnice nie są duże. Testowany model gra w bardzo wyważony, opanowany sposób, nie przestając być przy tym „instrumentem” muzycznym, to znaczy nie przestając ekscytować słuchacza emocjami.

Harmony gra pod każdym względem zawodowo. To wkładka, która gra również niezwykle przyjemnie. Jest rozdzielcza i dokładna, ale nieprzesadnie. Ma znakomity bas i świetna, piękną górę, ale przede wszystkim gra wszystko razem, bez wypunktowywania poszczególnych składowych. Jest nieco ciepła, ale śladowo, ponieważ to naprawdę otwarty i wyrównany przekaz. Świetnie radzi sobie też z gorzej utrzymanymi płytami.

Co jednak najważniejsze, kosztuje o połowę mniej od wkładek odniesienia, przede wszystkim od Miyajima Labs Destiny. A to powoduje, że to ultraciekawa propozycja dla tych, którzy chcą mieć wszystko, a nie chcą na to wydać wszystkich pieniędzy. Świetna konstrukcja, która zostaje w HIGH FIDELITY w charakterze punktu odniesienia.

Wojciech Pacuła, High Fidelity

Przejdź do strony z całością recenzji