" "

Rekkord F110P

Nowy gracz winyli nie bije rekordów w naszych testach, ale zachowuje się zaskakująco dojrzale. Myślałem, że będzie chciał się „przebić” brzmieniem efektownym i specyficznym, albo włączyć w bezpieczny i dominujący nurt ciepłego analogu. To, że stać go na więcej, a nie tylko na „eksperyment” albo zachowawczość, sugerowały już co prawda pewne cechy konstrukcji. Mimo to przed odsłuchem nie był moim faworytem. F110P nie próbuje nas oczarować ani tym bardziej szokować, za to konsekwentnie buduje wieloma cechami obraz urządzenia dopracowanego, poważnego, muzycznie uniwersalnego. Podstawą jest dobre zrównoważenie, kontrola i czystość w całym pasmie. Nic w tym dźwięku nie napada, wszystko jest bliskie i uporządkowane. Pod tym względem F110P przypomina AT-LP5X, jest jednak bardziej opanowany, mniej zadziorny, nieco ciemniejszy. Bas jest gęsty, konkretny, kontrolowany, dynamiczny i sprężysty; nie ma takiej swobody i luzu jak niektórzy konkurenci, pomruki nie zmulą średnicy ani nie rozleją rytmu. To tym bardziej korzystne, że wysokie tony są o tyle dokładne, o ile oszczędne – dawkują detale, wybrzmienia, zachowując przy tym dobrą selektywność i proporcje, nie absorbując błyskotkami.

Większa aktywność na górze pasma dałaby lepszy wgląd w nagranie, ale niekoniecznie lepszą spójność i naturalność.

Brzmienie F110P to bardzo dobra, dopięta kompozycja całości, co potwierdza przekonujące, wiarygodne odtworzenie przestrzeni.

Średnica jest dowartościowana, obecna, a przy tym dokładna i neutralna – nie skręca w żadną stronę, nie jest „dopalona” na dole ani przejaskrawiona. Jej „analogowość” realizuje się przez nasycenie i plastyczność, jednak nie przerabia wokali na własną modłę, zachowując dobre różnicowanie.

WYKONANIE Konstrukcja w pełni automatyczna z zaawansowanym układem odsprzęgniętego chassis. Główka wzmocniona włóknem węglowym.

FUNKCJONALNOŚĆ Kapitalnie cichy i pewny w działaniu automat. Korekcja phono na stałe włączona w tor sygnału. Wygodna zmiana prędkości obrotowej.

BRZMIENIE Nasycone, spójne, dość dokładne i różnicujące.

Pobierz PDF z całością recenzji