" "

Rekkord F100P

Najmocniejszą stroną F100P jest prostota instalacji oraz łatwość i wygoda obsługi związana z automatycznym systemem autostartu i wyłączania. To właśnie dzięki temu układowi obcowanie z gramofonem staje się wyjątkowo łatwe. Jest to też bardzo prosty konstrukcyjnie gramofon nastawiony na najmniej wymagającego użytkownika, który nie będzie musiał zawracać sobie głowy wszelkimi zawiłościami związanymi z ustawieniami konkretnych parametrów.

F100P oferuje brzmienie z wyraźną i dość selektywną górą, analogowo brzmiącą plastyczną średnicą oraz z masywnym i dodającym muzyce wyrazu basem. Niemiecki gramofon nie ma też problemów z przyzwoitym pokazywaniem dynamiki i oferuje namacalną stereofonię z dobrze pokazanym pierwszym planem.

Dla początkującego użytkownika winylu, chcącego po prostu cieszyć się z brzmienia czarnych płyt, przy maksymalnym uproszczeniu wszelkich procedur związanych z obsługą gramofonu, taka konstrukcja może okazać się najlepszym wyborem.

Plusy: Dźwięk o wyraźnej analogowej nucie związanej z plastycznością i gęstością. Wyrazista góra pasma z czytelną średnicą oraz masywny bas, należą do atrybutów F100P.

Minusy: Żadnych opcji regulacji, nawet tych podstawowych jak ustawienia nacisku igły czy siły antyskatingu (są ustawione fabrycznie). Wykluczone jest zastosowanie innej wkładki magnetycznej niż fabryczna, ponieważ nie ma możliwości zmiany położenia przeciwwagi ramienia.

Ogółem: F100P jest jednym z najłatwiejszych i najprostszych w obsłudze gramofonów na rynku. Jego zaletą jest to, że po wyjęciu z pudełka jest gotowy do pracy, a dzięki automatycznej funkcji startu oraz zatrzymywania, okazuje się też bardzo wygodny w użyciu.

Przejdź do strony z całością recenzji