" "

Music Hall MMF 1.5

Music Hall z modelem mmf-1.5 udowadnia, że za sprawą nawet tak niedrogiego gramofonu, można doświadczyć dźwięku charakterystycznego dla technologii analogowej. Testowany gramofon już w wersji podstawowej, bazując na fabrycznej wkładce Music Hall Melody i wbudowanym przedwzmacniaczu Phono, potrafi zagrać bardzo przyzwoicie. Mamy do czynienia z wyrównanym graniem, bez negatywnych przejaskrawień czy znacznego zamulenia dźwięku, zwłaszcza w zakresie wysokich tonów. Jeśli komuś odpowiada, że górny zakres częstotliwości jest stonowany, to już podstawowa wersja mmf-1.5 okaże się dobrym wyborem.

Mamy bowiem do czynienia z plastycznym i wręcz oleistym przekazem, w zakresie średnicy i basu, niskie tony zapuszczają się zaskakująco głęboko, jak na konstrukcję budżetową. Jednak jeszcze większych emocji doświadczymy korzystając z wkładek lub przedwzmacniaczy Phono wyższej klasy. Tak skonfigurowany gramofon zapewnia wiele radości z odtwarzania czarnych płyt odkrywając przed nami niuanse brzmieniowe i smaczki, których nie usłyszymy w przypadku wersji podstawowej tego gramofonu. Najpiękniejsze w analogu jest to, że kupując niedrogi gramofon jak mmf-1.5, już na samym starcie istnieje możliwość przeprowadzenia wielu brzmieniowych eksperymentów, bez inwestowania dużych pieniędzy.

Plusy: Plastyczne, analogowe granie ze stonowaną, ale dosyć wyrafinowaną, jak na cenę gramofonu, górą pasma. Bardzo dobry bas w wersji podstawowej, mocno zyskujący na kontroli i szczegółowości w wersji poszerzonej o wyższej jakości wkładkę i/lub przedwzmacniacz. Pięknie wykonanie i estetyka wzbudzająca pozytywne odczucia.

Minusy: Zakres wysokich tonów w wersji podstawowej może dla wielu osób być niewystarczający, ale można to zmienić stosując inną wkładkę lub preamp Phono.

Ogółem: Music Hall mmf-1.5 w swojej cenie wyróżnia się nienagannym wykonaniem, funkcjonalnością oraz dojrzałym analogowym brzmieniem, stanowiąc jednocześnie doskonałą bazę do rozbudowy, bez inwestowania większych pieniędzy – w wielu przypadkach efekt znacznie przerośnie oczekiwania.

Przejdź do strony z całością recenzji