" "

Leben CS-600X

To wzmacniacz o dużym, miękkim, gęstym dźwięku. Można więc powiedzieć, że gra „ciepło”. Posłuchajmy jednak czegoś z dużą ilością informacji z góry pasma – chodzi o informacje, a nie o rozjaśnienie – niech to będzie Go Right, jedna z najlepiej brzmiących płyt z serii „Polish Jazz” (chociaż zaliczono ją do niej dopiero w 2016 roku, stąd nosi numer ‘0’), a usłyszymy coś, co to „ciepło” każe zbyć wzruszeniem ramion. Blachy z tej płyty zagrały przepięknie, bo miały wagę, moc, ale i były rozwinięte – wybrzmiewały długo, w naturalny sposób. Góry Leben pokazuje dużo i to góra mocna i jednoznaczna„.

Leben czaruje piękną barwą – to akurat dla japońskich wzmacniaczy normalne – ale i świetną dynamiką, znakomitym basem i przestrzenią, czyli rzeczami, które z lampą EL34 nie kojarzymy.

To niebywale funkcjonalne urządzenie, bo jest także high-endowym wzmacniaczem słuchawkowym i możemy mu wymieniać lampy końcowe. Jedyne, czego nie ma, to pilot zdalnego sterowania. Wszystko inne jest świetne! Dlatego też RED Fingerprint i gorąca rekomendacja”.

Wojciech Pacuła, High Fidelity

Przejdź do strony z całością recenzji