" "

Heed Thesis Lambda/Gamma/PI/PHI

Thesis Line zbudowano w oparciu o najwyższej jakości elementy elektroniczne i wieloletnie doświadczenia węgierski Heed Audio. System ten konstrukcyjnie, jak i dźwiękowo, reprezentuje poziom jakiego nie spodziewałem się po komponentach w tej cenie. Brzmienie pozbawione jest jakichkolwiek niedostatków, daremnie tu szukać słabych punktów. Thesis Line zadowoli zarówno miłośników minimalistycznych, jak i dzielonych systemów audio, gdzie właściwości brzmieniowe każdego z komponentów, można wykorzystać do granic możliwości. I co ważne, bez ryzyka wpadki związanego na przykład z niewystarczającą wydajnością wzmacniacza, gdy zmuszony jest do współpracy z wymagającymi kolumnami. System Thesis Line zapewnia neutralny, a jednocześnie wciągający i angażujący styl brzmienia, więc dopasowanie go do dowolnych, dobrze brzmiących zestawów głośnikowych nie powinno stanowić większego wyzwania. Nie mniej jednak w firmowym zestawieniu, proponowanym przez dystrybutora, opartym na kolumnach Phonar Veritas P4 Next, lub Spendor A7, udało się osiągnąć dźwięk na poziomie znacznie droższych systemów.

Thesis zaimponował mi tym, że za stosunkowo niewielkie pieniądze dostajemy w pełni dzielony system, oparty na przedwzmacniaczu Lambda i dwukanałowej końcówce mocy Gamma. Co należy jednak podkreślić, seria Thesis, daje duże możliwości wzbogacenia bazowego zestawienia stereo o oferujący ponadprzeciętne funkcje przedwzmacniacz gramofonowy PHI, a opcjonalnie również zasilacz PI. Ten ostatni komponent umożliwia osiągnięcie pełni możliwości zasilanych za jego pośrednictwem urządzeń.

Plusy: Neutralny, wciągający i angażujący styl brzmienia, ogromna rezerwa mocy, neutralność, pięknie oddana barwa.

Minusy: Trudno się dopatrzeć jakichś wad w przypadku tego dzielonego systemu, zwłaszcza w kontekście jego ceny.

Ogółem: Zaawansowany konstrukcyjnie minimalistyczny system, oferujący brzmienie o rozpiętości dynamicznej, zasięgu w basie oraz przestrzenności i swobodzie na poziomie znacznie droższych komponentów. Na bazie komponentów z serii Thesis Line można stworzyć system audio o dźwięku dorównującym high-endowym konstrukcjom.

Arkadiusz Ogrodnik, Hifi Class

Przejdź do strony z całością recenzji