" "

Dynaudio Emit 10

Emit 10 w swoim przedziale cenowym są atrakcyjną propozycją dla osób dysponujących niewielkim pomieszczeniem odsłuchowym. Siłą ich przekazu jest zwarty i konturowy dźwięk, wsparty obłędnie gładkim i barwnym brzmieniem w zakresie średnich i wysokich tonów. Są to kolumny dokładnie uwidaczniające w muzyce wszelkie aspekty związane z prezentacją sceny dźwiękowej i samej faktury dźwięku. Mimo łagodnego stylu grania, nie schowają przed nami żadnego detalu wyławiając go bezbłędnie z każdego nagrania. Taki styl prezentacji powinien przypaść do gustu osobom lubiącym słuchać muzyki głośno, bez obawy o nadmierne przejaskrawienia, agresję w zakresie wysokotonowy i ciągnący się, słabo kontrolowany bas.

Plusy: Barwny, harmonijny i plastyczny zakres średnich i wysokich tonów. Brzmienie detaliczne, a zarazem wygładzone o wręcz studyjnej stereofonii. Konturowy i zróżnicowany bas.

Minusy: Łagodne i plastyczne brzmienie może okazać się niezbyt atrakcyjne dla osób preferujących nieco wyostrzony, estradowy styl grania.

Ogółem: Emit 10 sprawdzą się w nagłośnieniu pomieszczeń o niewielkiej powierzchni, a dzięki prostemu i niezbyt wymagającemu 2-drożnemu układowi głośnikowemu i kompaktowej skrzynce są w stanie odnaleźć się w różnej maści zestawieniach audio.

Arkadiusz Ogrodnik, Hifi Class

Przejdź do strony z całością recenzji