" "

Chario Delphinus MKII

Dzięki niskiemu podziałowi przy wartości 1500Hz, udało się przesunąć pełne spektrum wysokich częstotliwości w obszar odtwarzany przez głośnik wysokotonowy. Dlatego dźwięk w zakresie wysokich tonów jest praktycznie w całości odtwarzany przez kopułkę, która ma znacznie szerszy kąt promieniowania fal dźwiękowych niż głośnik stożkowy. Zyskuje na tym nie tylko scena dźwiękowa, ale i precyzja górnych rejestrów. Muskularny głośnik wysokotonowy zainstalowany w kolumnach Delphinus MKII radzi sobie z tak niskim podziałem bez najmniejszego wysiłku i jest to dla niego naturalne środowisko pracy. To właśnie dlatego Chario Delphinus MKII oferują rozbudowaną scenę dźwiękową z zachowaniem właściwych proporcji poszczególnych źródeł pozornych, niczym bardziej zaawansowane konstrukcje. Jest to jedna z najmocniejszych stron tych kolumn.

Dzięki niezwykle kulturalnemu przekazowi, zwłaszcza w zakresie wysokich i średnich tonów, kolumny Chario będą dobrym kompanem dla szerokiego spektrum elektroniki, nawet takiej o specyficznym dźwięku. Przykładowo ze wzmacniaczami preferującymi nadmiernie rozjaśniony przekaz wysokich tonów, te monitory nie będą miały problemu.

Kolumny podstawkowe Delphinus MKII są adresowane przede wszystkim do osób ceniących obszerny, zwarty, gęsty dźwięk z masywnym basem. Niewiele monitorów z tego poziomu cenowego może to zaoferować.

Arkadiusz Ogrodnik, Hifi Class

Przejdź do strony z całością recenzji