" "

Ayon Triton Evo + S-10 II

Jestem zachwycony brzmieniem jakie oferuje system austriackiej marki Ayon. Wygląda na to, że Triton Evolution jest całkowitym zaprzeczeniem stereotypów na temat lampowych urządzeń. W trakcie testów nie wystąpiła sytuacji, w której mogłem stwierdzić, że brakuje mu mocy, kontroli czy rezerwy prądowej. To istna lampowa elektrownia i najwyższej klasy brzmienie, jakie mogą osiągnąć tylko najlepsze zintegrowane lampowe wzmacniacze. I nie ma znaczenia, czy zdecydujemy się na bardziej purystyczny styl brzmienia w trybie triodowym, czy nastawiony na wydobycie dynamiki i rezerwy w zakresie mocy w trybie pentodowym. Ale chyba największym zaskoczeniem dla mnie było brzmienie jakie oferuje serwer muzyczny S-10 II, ocierające się o perfekcjonizm w kwestii rozdzielczości i czystości nagrań w połączeniu z analogową finezją, plastyką i piękną barwą.

S-10 II niebywale mi przypadł do gustu, również za sprawą łatwej obsługi oraz firmowej aplikacji Ayona, z której korzystałem zarówno na tablecie, jak i smartfonie. Dzięki temu miałem pełen dostęp do muzyki z zasobów sieciowych, jak i własnych.

Oczywiście nadal jestem wielkim zwolennikiem tradycyjnych odtwarzaczy CD i SACD, ale ostatnio jestem mocno zakochany w winylu. Z drugiej jednak strony, muszę przyznać, że po raz pierwszy zostałem tak miło zaskoczony przez serwer muzyczny. Dotychczas takie urządzenia nie kojarzyły mi się dobrze, bo zawsze można było im coś wytknąć w brzmieniu czy obsłudze. W tym przypadku jest jednak zupełnie inaczej, gdyż Ayon stanął na wysokości zadania, proponując dopracowane do perfekcji, wielofunkcyjne cyfrowo-analogowe źródło, z naciskiem, o dziwo, na słowo analogowy.

Arkadiusz Ogrodnik, Hifi Class

Plusy: Brzmienie spójne, aksamitne, detaliczne w analogowym klimacie, całkowicie pozbawione nienaturalnej cyfrowej agresji. Zjawiskowa, trójwymiarowa przestrzeń.

Minusy: Mały niezbyt czytelny ekran, ale jeśli korzystamy z tabletu lub smartfona, nie ma to znaczenia.

Ogółem: Absolutnie wpasuje się do każdego systemu i na pewno będzie jednym z jego najmocniejszych punktów.

Przejdź do strony z całością recenzji