" "

Ayon Scorpio XS

Scorpio XS mimo że jest wersją ekonomiczną podstawowego i droższego modelu Scorpio, okazał się być wzmacniaczem brzmiącym nie gorzej od dysponującej nieco wyższą mocą, bliźniaczej konstrukcji. Testowana integra lampowa jest tańsza od bazowego modelu o 3.000 złotych, więc dla wielu osób jest to na tyle przekonujący argument, że wybierają właśnie wzmacniacz w wersji XS. I nawet jeśli ktoś zdecyduje się na opcję z pilotem zdalnego sterowania to po dopłacie kwoty 450 złotych, cena tego urządzenia i tak będzie okazyjna.

Scorpio w wersji XS dysponuje ciut niższą mocą, zarówno w trybie triodowym, jak i pentodowym (w tym drugim, jest to mniej odczuwalne), względem droższego, bazowego modelu, ale nie są to duże różnice. Mimo nieco skromniej prezentowanej dynamiki, zwłaszcza w skali makro w trybie triodowym, w zasadzie nie odbiega od wzorca brzmieniowego prezentowanego przez droższą konstrukcję.

Jeśli chodzi o barwę jej aksamitność, plastyczność brzmienia i wyraźną fakturę dźwięku, zwłaszcza w zakresie średniotonowym, to Scorpio XS dysponuje niemal identyczną jakością brzmienia. Drobne różnice są na granicy percepcji, więc wychwycą je tylko osoby dysponujące
bardzo dobrym słuchem. Dlatego dla wielu klientów poszukujących dobrze brzmiącego i przede wszystkim solidnie wykonanego lampowego wzmacniacza, Scorpio XS może okazać się bardzo dobrym wyborem, gwarantującym niezapomniane emocje muzyczne.

Arkadiusz Ogrodnik, HIFI Choice

Przejdź do strony z całością recenzji