" "

Audio Note Kondo Gakuoh II

KONDO GAKUOH II spełni wszystkie, najdziksze sny miłośników lampy 300B. Jego dźwięk jest naturalny, niebywale głęboki i fantastycznie kolorowy. Przekaz jest bardzo szybki i dynamiczny. To szybkość wyrażająca się w gęstości i naturalności. Dynamika z kolei buduje różnorodność dźwięku i nie słychać jej jako coś samodzielnego.

Urządzenie gra w ciepły sposób, nie ma co tego ukrywać. To ciepło wynika w nim z mnóstwa małych informacji, ale przede wszystkim z nasycenia niskich tonów. Góra jest mocna i dźwięczna, nie jest to więc „zamknięcie” przekazu. Całość jest bardzo spójna, wręcz homogeniczna, co kojarzę – jeślibyśmy na chwilę zmienili typ lampy – raczej z pentodami EL34 niż tetrodami strumieniowymi KT120.

I tak – najważniejsze będą wokale. Dlatego, że mocna podstawa basowa pozwala na zbudowanie dużych brył i znakomicie wysyconej przestrzeni. Nie spodziewajmy się selektywnego grania, ani grania szczegółami. To nie ta bajka. Wszystko, co do nas dochodzi jest wewnętrznie połączone czymś w rodzaju lepiszcza, spajającego muzykę w piękny, duży i kolorowy obraz. Z każdym krążkiem i z każdym typem muzyki Gakuoh II zagra tak, jakby to była ta jedyna, ta najważniejsza dla nas płyta.

Wojciech Pacuła, High Fidelity

Przejdź do strony z całością recenzji