" "

Acoustic Revive REALITY ENCHANCER PLUGS

Produkty Acoustic Revive, jak mi się wydaje, wyciągają z nagrań to, co najlepsze, a nie robią wszystkim „dobrze”. Pozwalają im mówić własnym „głosem”, przez co poprawiają różnicowanie systemu. Można by powiedzieć, dość ogólnie, że poprawiają plastykę i głębię obrazu, być może przez ciemniejsze „tło”. To fenomen spotykany z dobrymi produktami audio, polegający na oczyszczeniu czegoś za dźwiękiem, dzięki czemu sam dźwięk jest głębszy i bardziej „swobodny”.

Łatwo można tego typu produkty obśmiać, bo są rzadkie, a w dodatku techniki, które za nimi stoją wciąż są w świecie, który nie należy do wojska lub medycyny, nieznane. Nawet dla inżynierów. Dlatego też można się śmiać, idioci mają do tego prawo zawsze i wszędzie. Jeśli jednak macie państwo minimum dobrej woli i choćby małą szczelinę, przez którą wpuszczacie do siebie to, co wam nieznane i czego nie potraficie wytłumaczyć – musicie tych produktów posłuchać.

Sprawdzą się one przede wszystkim w systemach z górnej półki, ale nawet stosunkowo niedrogie urządzenia zmienią się pod ich pływem na tyle, że będziecie dokupowali kolejne i kolejne, zamieniając swoją elektronikę w jeże. Jak ja zrobiłem już lata temu – teraz kolce będą po prostu dłuższe. A cena? – Cóż, to najdroższe elementy „wspomagające” system, jakie znam. Ale i najlepsze. Czy są warte swojej ceny? Zależy, kogo zapytamy, Znakomita większość powie, że nie. I będą mieli rację. Ale dla tych 2% z topowymi systemami mogą się okazać najlepszym i najtańszym (!) sposobem poprawy dźwięku. I właśnie dla nich są przeznaczone.

Wojciech Pacuła, High Fudelity

Przejdź do strony z całością recenzji