" "

Accuphase P-4500 & C-2150

„Pierwszą przygodę z elektroniką Accuphase’a uznaję za jak najbardziej udaną, dostarczone mi do testu urządzenia reprezentują wysoki poziom, są bardzo dobre. Choć dla mnie chyba najciekawsze jest to, że modele P-4500 i C-2150 ‘zaledwie’ otwierają japońską ofertę. Po zapoznaniu się z nimi niezaprzeczalnie robi mi się miło na myśl o tym, cóż takiego reprezentuje ich droższa rodzina”.

Hifi Knights

„(…) produkty Accuphase’a oglądane na zdjęciach czy na wystawie gdzieś z daleka, a we własnych czterech ścianach to nie to samo. Zupełnie nie, dopiero po bliższych oględzinach widać, co tak naprawdę jest na rzeczy. Trzeba samemu dostrzec konsekwencję, pietyzm i brak najmniejszego nawet przypadku czy niedopracowania; jak perfekcyjnie wszystko jest ze sobą spasowane, jak ładnie pracują wskaźniki, selektory, klapki oraz guziki i jak bezproblemowo się to wszystko obsługuje. Niezmienne od lat wzornictwo Accuphase’a to sprawa indywidualna, natomiast montaż w środku i na zewnątrz jest – moim skromnym zdaniem – mistrzostwem świata”.

Hifi Knights

„Zestaw dzielony Accuphase P-4500 i C-2150 gra tak, jak wygląda, tj. szykownie. Słychać, że wzmacniacz to klasa AB, ale w bardzo dobrym wydaniu. Co prawda nie jestem w stanie ocenić, ile wkładu w efekt miał przedwzmacniacz. Natomiast ile by nie miał, w parze z japońską końcówką mocy zagrał prawdziwie, dosadnie i bez kokieterii, a ponad wszystko inteligentnie. Wierność i wnikliwość podane w tak gustowny, plastyczny, emocjonujący i przemyślany sposób angażują, ciężko obok tego strojenia przejść obojętnie niezależnie od własnych upodobań. Z najnowszym duetem Accuphase’a aż chce się odkrywać dobrze znaną muzykę na nowo, a że gra on uniwersalnie, dobór pasującego towarzystwa nie będzie jakimś szczególnym wyzwaniem”.

Hifi Knights

Przejdź do strony z całością recenzji