" "

Accuphase E-380

Accuphase E-380 względem poprzednika zyskał nieco na mocy, wydajności prądowej i wyższym współczynniku tłumienia. Ponadto niższe są zniekształcenia. Te wszystkie elementy sprawiły, że E-380 jest jeszcze bardziej wszechstronną konstrukcją od E-370. Imponuje elastycznością w dostosowywaniu się do różnych systemów stereo czy zestawień opartych na różnorakich zespołach głośnikowych. E-380 można traktować jak wyznacznik najwyższej jakości brzmienia wśród konstrukcji ze zbliżonego pułapu cenowego. W mojej ocenie jest to amplifikacja pozbawiona wad, brzmiąca fantastycznie i oferująca duże możliwości w zakresie współpracy z różnej maści odtwarzaczami.

Miłośnicy zbalansowanej transmisji mogą ten wzmacniacz brać w ciemno, ponieważ poprzez wejścia XLR oferuje bardzo dobre brzmienie, nieco lepsze niż przy wykorzystaniu gniazd RCA, co nie zmienia faktu, że również poprzez niezbalansowane wejścia uzyskamy wysoką jakość dźwięku.

PLUSY: Zbudowany z najlepszych, starannie dobranych elementów. Brzmienie o walorach daleko wykraczających poza utarte schematy, niezwykle przestrzenne, swobodne z przepiękną barwą.

MINUSY: Nie doszukałem się żadnych.

OGÓŁEM: Accuphase E-380 jest wzmacniaczem, wokół którego można pokusić się o budowę bezkompromisowo brzmiącego, hi-endowego systemu, bez specjalnego oglądania się na parametry zestawów głośnikowych.

 

 

Przejdź do strony z całością recenzji