" "

Siltech Classic Legend

Narodziny nowej legendy

Legendy nie powstają z dnia na dzień, lecz ich sława bywa ponadczasowa.

Holenderski gigant kablowego high-endu, Siltech, przedstawia najnowszą serię Classic Legend. Plasuje się ona w środkowej części katalogu, zastępując doskonałe Classic Anniversary, obecne na rynku od 13 lat i wprowadzone z okazji 25-lecia istnienia holenderskiej firmy. Te ostatnie dostępne będą do wyczerpania zapasów, a ich następcy, Classic Legend, to zwieńczenie 38 lat działań badawczo-rozwojowych nad najlepszymi w skali bezwzględnej produktami służącymi do przewodzenia i izolacji sygnału muzycznego pod postacią prądu. Dzięki zdobytym przez ten czas doświadczeniom i wiedzy specjaliści Siltecha opracowali szereg autorskich rozwiązań i udowodnili wiele teorii, które mogą potwierdzić dokładnymi obliczeniami i pomiarami – obalając powszechnie obowiązujące stereotypy oraz wątpliwości niedowiarków. Siltech udowadnia, że naturalność, perfekcyjny timing i precyzja dźwięku są wynikiem nieustannych prac nad zastosowaniem materiałów coraz lepszej jakości, konfigurowanych w niespotykanych dotąd połączeniach i geometrii.

High-endowy świat audio to jedno, ale w tym miejscu warto wspomnieć, że Siltech od długich lat dostarcza okablowania także producentom specjalistycznej aparatury medycznej i firmom z sektora lotniczego. W tych branżach nie można pozwolić sobie na sugestywne opowieści samozwańczych guru, a najdrobniejsze odchyłki parametrów mogą kosztować ludzkie życie. Classic Legend jest doskonałym przykładem takiego twardego inżynierskiego podejścia. Pomimo nie najwyższych cen przewody te oferują ekstremalnie niski poziom zniekształceń, wynikający ze znikomo małej pojemności kabli. Przekłada się to na referencyjny w swojej klasie charakter wysokich tonów, dający wyjątkową rozdzielczość brzmienia, a jednocześnie jego gładkość, wzorową równowagę tonalną i ultra-precyzyjne odwzorowanie zjawisk przestrzennych.

W serii Classic Legend znajdziemy po trzy modele przewodów głośnikowych, połączeniowych (RCA, XLR, phono i cyfrowych) oraz zasilających, zgrupowanych w trzech typoszeregach: 380, 680 i 880. Zastosowano tu po raz pierwszy innowacyjne dzieło metalurgii szlachetnej w postaci hybrydowych przewodników G9, czyli dziewiątej generacji autorskiego stopu srebra i złota, w których czystość materiału przewodnika jest blisko dwukrotnie większa niż w pierwszej generacji. Srebro charakteryzuje się najlepszym przewodnictwem ze wszystkich dostępnych metali, a jego jakość z czasem… poprawia się! W najnowszej odsłonie G9 mikroszczeliny w strukturze krystalicznej litego srebra są wypełnione złotem, dzięki któremu proces wygrzewania – czyli osiągnięcia optymalnych parametrów pracy – ulega wydatnemu skróceniu.

Całości dopełnia rewolucyjna trójwarstwowa izolacja klasy militarnej, składająca się z teflonu DuPont i termoplastycznego polimeru PEEK oraz warstwy ekranującej, przy opracowaniu której szczególną uwagę zwrócono na zwiększenie odporności na zakłócenia radiowe i elektromagnetyczne, skutkującej redukcją zniekształceń harmonicznych i wzrostem dynamiki sygnału. Rozwiązania te zawdzięczamy flagowym seriom Crown. W porównaniu do poprzedniej serii Classic Anniversary gwarantują one aż 2.5-krotnie lepsze parametry elektryczne i 1.5-krotnie większą izolacyjność, a oprócz tego optymalną jakość brzmienia przewody Classic Legend dają już po mniej więcej 100 godzinach pracy.

Ceny przewodów Classic Legend są podobne do Classic Anniversary i kształtują się w granicach od trzech do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od rodzaju, modelu i długości.

Sprawdź, gdzie kupić