" "

Ramiona gramofonowe Transrotor TRA9

Nowe ramiona gramofonowe Made by Transrotor!

Początek roku 2021 przyniósł sensacyjną wiadomość – Transrotor wycofuje z oferty ramiona gramofonowe produkowane dotychczas według ścisłej specyfikacji przez SME, wprowadzając w zamian modele własnej pomysłu, nad powstaniem których czuwał przez ostatnie dwa lata zespół pod kierownictwem właściciela firmy – Jochena Rake.

Na pierwszy ogień idzie, opatrzone charakterystycznym logo JR, high-endowe 9-calowe ramię TRA 9, wykonane ze stopów aluminium, stali nierdzewnej, mosiądzu, materiałów ceramicznych i magnetycznych. Składa się ono z dwóch profili rurkowych wykonanych z różnych stopów aluminium, z których moduł zawierający wkładkę jest idealnie wpasowany w drugi, mający kształt lekko stożkowy. Pierwszy jest umocowany w środku drugiego śrubkami w trzech miejscach. Rozwiązanie takie gwarantuje dużo lepszą sztywność konstrukcji, brak podatności na rezonanse własne i skuteczne rozpraszanie niepożądanych wibracji pochodzących z zewnątrz. Ramię spoczywa na poziomym łożysku stalowym produkcji wyspecjalizowanej japońskiej firmy oraz ceramicznym pionowym. Są one zespolone ze sobą pod niezmiennym kątem 90 stopni za pomocą systemu śrub zabezpieczonych tłumiącym woskiem zastosowanym w celu jak najlepszej eliminacji drgań. Aluminiowa przeciwwaga zawiera wymienne mosiężne ciężarki o chromowanej powierzchni, których wielkość można dostosować na zamówienie do rodzaju i ciężaru wkładki. Siłę nacisku ramienia można wyregulować bardzo precyzyjnie, do drugiego miejsca po przecinku, za pomocą dwóch śrubowych trzpieni. Osobno ustawia się wysokość ramienia względem płyty służy i kąt nachylenia VTA. Antyskating zrealizowano w postaci magnetycznej, co umożliwia bardzo dokładną regulację osobnym pokrętłem.

Priorytetem dla firmowych ramion Transrotora jest dokładność i stabilność ustawień parametrów, połączona z łatwością montażu ramienia, nawet przez początkującego adepta winylowej pasji. Okablowanie ramienia to czyste srebro Seven Stream produkcji holenderskiego Van den Hula, z beztlenową izolacją na zewnątrz i w środku silikonowych tulei tłumiących drgania w punktach połączenia ze srebrnymi lutowaniami oraz wyprowadzeniami na zewnątrz. Wtyki ramienia można wybrać w wersji srebrzonych RCA lub pokrytych specjalną warstwą przewodzącą XLRów produkcji WBT.

TRA 9 można zamontować w dowolnej podstawce przeznaczonej dla 9-calowego ramienia SME, wyprodukowanej wcześniej przez Transrotora. Ramię jest dostępne wersji matowo czarnej, chromowanej, złoconej lub pokrytej bardzo rzadkim metalem – rutenem, a ceny wynoszą odpowiednio: 18 900, 21 900, 23 900 i 24 900 PLN.

Sprawdź, gdzie kupić