Pasemation EA-320 & EA-1200

Phasemation EA-320 i EA-1200 – analog o dwóch smakach

Japońscy eksperci od techniki lampowej i akcesoriów gramofonowych zapowiadają dwa nowe urządzenia, bez których odtwarzanie czarnych płyt nie będzie takie samo. Są nimi high-endowe przedwzmacniacze phono: prostszy EA-320 i dużo bardziej zaawansowany EA-1200.  Pierwszy z nich zastępuje drugi od dołu w ofercie Phasemation model EA-300, natomiast EA-1200 jest następcą konstrukcji dual-mono z osobnym zasilaczem, EA-1000, która w cenniku japońskiej firmy zajmowała dotychczas pozycję drugą od góry.

Tranzystorowy EA-320 mimo „jednopudełkowości” cechuje się zbalansowanym prowadzeniem ścieżki sygnału we wszystkich stopniach konstrukcji i bezsprzężeniowym układem wzmocnienia zbudowanym w całości z wyśmienitej jakości dyskretnych o tolerancji parametrów do 1 %, takich jak rezystory metalizowane i elektrolityczne kondensatory Elna Silmic II. Urządzenie wyposażono w dwa wejścia z możliwością przełączenia każdego w tryb MM lub MC, włącznik filtru subsonicznego zrealizowanego z udziałem zaawansowanego układu CR2, a także trójpozycyjny przełącznik dwóch trybów mono i jednego stereo dla krzywej korekcji RIAA. W najnowszym EA-320 zastosowano także obudowę z 10-mm aluminiowym frontem znanym z droższych modeli, co w połączeniu z podstawą i osłoną z blachy stalowej o grubości 1.2-mm oraz poprawioną izolacją nóżek daje dużo lepszą niż u poprzednika odporność na wibracje zewnętrzne.

Trójelementowy, lampowy EA-1200 zabiera słuchacza w kierunku wielobarwności tonalnej i przestrzennej głębi topowego EA-2000. Nowy model wykorzystuje w tym celu dwa monobloki z najświeższym projektem układu korekcji LCR bez sprzężenia zwrotnego i możliwością wyboru zbalansowanej lub standardowej ścieżki sygnału, transformatorem step-up będącym odpowiednikiem T-1000, a także osobnym modułem zasilania, zbudowanym w oparciu o ten znany z poprzednika, EA-1000. Wzmocnieniem sygnału zajmują się lampy ECC-803S i ECC-802S, zasilane układem z dwiema lampami prostowniczymi 5U4G, dławikami i transformatorem o rdzeniu typu „R”. Podobnie jak w tańszym EA-320, również tutaj producent wymienił aluminiowe fronty na grubsze, a płyty stalowe o grubości 1.6 mm (podstawy) oraz 2 mm (osłony), zapewniają skuteczną redukcję zewnętrznego promieniowania elektromagnetycznego i wibracji mechanicznych. Wysokiej klasy przyłącza RCA na tylnych ściankach pochodzą od firmy Flutech, a XLR – od Neutrika.

Phasemation EA-320 kosztuje 14900 PLN, a EA-1200 59900 PLN.

Sprawdź, gdzie kupić