Wyprzedaż Dyanudio XEO 2

Wielokrotnie nagradzane głośniki bezprzewodowe
Dynaudio XEO 2
teraz w specjalnej wyprzedażowej cenie
3990 zł (zamiast 5490 zł)

 

Xeo 2: przewodowe, bezprzewodowe – pełna opcja.

Xeo 2 odtworzą wszystko, co prześlesz do nich bezprzewodowo przez Bluetooth – z każdego źródła nadającego dźwięk w tym protokole. Dysponują też wbudowanymi wejściami przewodowymi: optycznym (przyjmującym sygnał do 24 bit / 192 kHz) oraz analogowym stereo RCA i minijackiem 3.5 mm.

Sterowanie funkcjami odbywa się z dedykowanego pilota, albo z dotykowych przycisków na górnym panelu obudowy.

Wykorzystując nadajnik bezprzewodowy Connect, można podłączyć jeszcze więcej źródeł (w tym za pomocą kabla USB i cyfrowego koaksjalnego), a także skorzystać z bezprzewodowego streamingu muzyki w wysokiej rozdzielczości (do 24 bit / 96 kHz), serwisu Spotify Connect, aplikacji sterującej dla systemu iOS, wielogłośnikowej konfiguracji multiroom i urządzeń typ DLNA, podłączonych do sieci domowej.

Ale to nie koniec. Nie musisz przemeblowywać swojego pokoju, żeby uzyskać jak najlepszą jakość dźwięku, gdyż wyposażyliśmy Xeo 2 w jeden z naszych najbardziej zaawansowanych procesorów cyfrowych, które umożliwiają nie tylko podłączenie do nich wszystkiego, ale także umieszczenie ich w dowolnym miejscu. Zamontujesz je na gustownych podstawkach, postawisz na półce, ustawisz w rogu, albo powiesisz na dedykowanych uchwytach ściennych. Wystarczy ustawić im docelowe miejsce w pomieszczeniu za pomocą przełącznika na tylnym panelu, dzięki czemu dopasują się brzmieniowo do warunków lokalowych oraz głośności, z jaką grają.

Xeo 2 dysponują 28-mm jedwabnym tweeterem i 14-cm głośnikiem nisko-średniotonowym, zamontowanymi w solidnym panelu przednim wykonanym z aluminium. Reszta obudowy jest kompozytowa – zaprojektowano ją pod kątem minimalizacji niepożądanych drgań. Przy wzmacniaczu o mocy 65 W na każdy z tych przetworników wszystko musi być dokładnie przemyślane i zoptymalizowane.

Można je ulepszyć, nie wymieniając żadnego z komponentów: nasi inżynierowie cały czas pracują nad nowym oprogramowaniem, które można z łatwością zaktualizować. A jako że to urodzeni majsterkowicze, zawsze znajdzie się coś do poprawki.

 

Tryb nocny

Funkcja ta pozwala na wyłączenie wskaźników LEDowych w Xeo 2, dzięki czemu nie będą one świecić podczas oglądania filmów w całkowitej ciemności, albo w przypadku gdy słuchamy muzyki do snu.

Żeby skorzystać z trybu nocnego, należy przytrzymać przycisk „OFF” na pilocie przez 5 sekund. Po zastosowaniu tej funkcji diody LED zapalają się na chwilę – tylko przy zmianie głośności, wyborze innego wejścia lub wyłączaniu głośników.

Stała głośność raz!

Dodaliśmy także funkcję, dzięki której ustawimy w Xeo 2 stałą głośność, bliską maksymalnej. Ma to zastosowanie wtedy, gdy chcemy skorzystać z precyzyjniejszej regulacji głośności – np. z podłączonego pre-ampu lub źródła z regulowanym wyjściem.

Po aktywowaniu tej funkcji Xeo 2 zapamiętają ustawienie nawet po wyłączeniu z gniazdka zasilającego. Żeby z niej skorzystać, należy przytrzymać przez 5 sekund przycisk „MUTE” na pilocie. Wyłączenie funkcji stałej głośności odbywa się najprościej jak się da – zmianą głośności dźwięku w Xeo 2.

Autodetekcja na żądanie

W nowej wersji oprogramowania można także ustawić automatyczną detekcję sygnału. W ustawieniu fabrycznym jest ona włączona – czyli Xeo 2 wyłączą się, jeśli po jakimś czasie nie wykryją sygnału na wejściu. Jeśli zrezygnujemy z tej funkcji, głośniki pozostaną włączone przez cały czas.

Wyłączanie / włączanie autodetekcji odbywa się przez 5-sekundowe przytrzymanie przycisku „OPT” na pilocie: dioda LED mignie raz, sygnalizując włączenie lub dwa razy przy wyłączeniu funkcji. Proszę także pamiętać, że przy wyłączonej autodetekcji trzeba wyłączać Xeo 2 ręcznie.

 
Specyfikacja:
 • Wejścia analogowe: Mini-Jack, RCA stereo
 • Wejścia cyfrowe: Toslink
 • Sygnał bezprzewodowy: 24 bit / 96 kHz
 • Pasmo przenoszenia: 40 Hz – 24 KHz
 • Typ obudowy: Bass Reflex
 • Zwrotnica: dwudrożna, DSP
 • Podział: 3.1 kHz
 • Nachylenie filtrów: 4 rząd

 • Mid-woofer: 14 cm MSP
 • Tweeter: 28 mm, jedwab
 • Moc wzmacniacza: 2 x 65 W
 • Zasilanie: 100V – 240V, 50/60 Hz
 • Pobór mocy (tryb czuwania): <0.5 W
 • Maksymalny pobór mocy: 100 W
 • Waga: 4 kg
 • Wymiary (SxWxG): 173 x 255 x 154 mm

Galeria zdjęć

Sprawdź, gdzie kupić

Zobacz także

dynaudio_xeo_2

Xeo 2

Dynaudio

-27%
5 490,00 zł
3 990,00 zł
xeo_4_wyprzedaz4

Dynaudio XEO 4 WYPRZEDAŻ

xeo_6_wyprzedaz4

Dynaudio XEO 6 WYPRZEDAŻ