High Fidelity – NAGRODY ROKU 2020

Koniec roku to czas podsumowań. W „High Fidelity” lat robimy to przyznając najciekawszym, naszym zdaniem, produktom Nagrody Roku. Chcielibyśmy, aby ta lista była dla państwa przewodnikiem i podpowiadała kierunek rozwoju waszych systemów. Zapraszamy do lektury!

Dynaudio  CONFIDENCE 50

Obrazowanie tych kolumn jest ponadprzeciętne – szerokość, głębokość i wysokość są doskonałe, a różnicowanie planów przez barwy, a nie przez ich „wycinanie” z tła – wyjątkowe. To kolumny o niebywałej dynamice i znakomitym otwarciu obydwu skrajów pasma. Dynaudio trzymają się tego, co jest w zapisie, nie przekraczając granicy dobrego smaku, grając przyjemnie także i słabsze realizacyjnie płyty. To jedne z najlepszych kolumn, jakie miałem u siebie w domu i jedne z najlepszych, jakie kiedykolwiek słyszałem. Triumf prawdziwej, świadomej problemów inżynierii, połączonej z wrażliwością muzyczną.

Accuphase E-800

W obydwu przypadkach, i z kolumnami, i ze słuchawkami, uderza w tym wzmacniaczu wewnętrzny spokój, jakaś taka pewność. To wzmacniacz dla zawodowców, którzy nie ścigają się o jak najszerszą scenę, jak najniższy bas, jak najwyższą dynamikę itd. To wszystko z nim dostajemy, ale nie ma to żadnego znaczenia. Przechodzimy nad tym bezpośrednio do muzyki – i to się liczy najbardziej, to ma największą wartość. E-800 będzie centralnym, najważniejszym, wypieszczonym punktem systemów ludzi, którzy lubią usiąść w fotelu i posłuchać płyty, którą znają na pamięć, a zaraz potem zupełnie nowej, o której jeszcze nic nie wiedzą. Piękny przykład na inżynierię z duszą.

Acoustic Revive „REALITY ENHANCER” RET-XLR/RCA | RES-XLR/RCA

Produkty Acoustic Revive wyciągają z nagrań to, co najlepsze i pozwalają im mówić własnym „głosem”, przez co poprawiają różnicowanie systemu. Można by powiedzieć, dość ogólnie, że poprawiają plastykę i głębię obrazu, być może przez ciemniejsze „tło”. Sprawdzą się one przede wszystkim w systemach z górnej półki, ale z topowymi systemami mogą się okazać najlepszym i najtańszym (!) sposobem poprawy dźwięku. I właśnie dla nich są przeznaczone.

Circle Labs – A200

Circle Labs A200 oferuje realnie high-endowy dźwięk, który jest równie blisko wzmacniaczy lampowych, w tym typu SET, jak i najlepszych urządzeń tranzystorowych. Jest w nim i otwarcie na detal, i gładkość pozwalająca przede wszystkim „płynąć” dźwiękom. Dynamika jest znakomita, a prowadzenie basu – w tej cenie wzorcowe. To jeden z najlepszych wzmacniaczy zintegrowanych w sensownych pieniądzach i jeden z najlepiej zbudowanych i najlepiej wyglądających urządzeń audio bez względu na cenę.

Poniżej odnośnik do całości artykułu na stronie highfidelity.pl
http://highfidelity.pl/@main-3848&lang=

Sprawdź, gdzie kupić